Blog

Zalety tabletek antykoncepcyjnych

Podstawową korzyścią i zaletą związaną z przyjmowanie hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych niemal 100% ochrona przed nieplanowaną ciążą. Oczywiście poziom antykoncepcji gwarantowany przez poszczególnych producentów uzależniony jest os szeregu czynników, wśród których podstawowym jest przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku większości pigułek antykoncepcyjnych wysoki poziom ochrony przed ciążą pojawia się już pierwszego dnia stosowania, o ile jest to pierwszy dzień miesiączki. Decydując się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy pamiętać o ich przyjmowaniu o stałych porach, co pozwala utrzymać poziomo hormonów na stałym poziomie.
Pigułki antykoncepcyjne są nieinwazyjną i łatwą w stosowaniu formą antykoncepcji, dlatego każdego roku zwiększa się ilość kobiet decydujących się na ich przyjmowanie.

Jakie korzyści wynikają z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych oprócz wymienionych powyżej korzyści dotyczących z ochrony przed nieplanowaną ciążą, mogą znacząco poprawić jakość codziennego życia kobiet decydujących się na kurację z zastosowaniem syntetycznych hormonów.

Zalety wynikające z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych:

Zmniejszenie typowych objawów menstruacyjnych
Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że w organizmie kobiety nie dochodzi do gwałtownego spadku żeńskich hormonów płciowych, dlatego kobiety zażywające pigułki antykoncepcyjne mogą cieszyć się pełnią życia i nie muszą rezygnować z codziennej aktywności.

Skrócenie czasu miesiączki oraz złagodzenie jej objawów
Tabletki antykoncepcyjne przyczyniają się do wyregulowania częstotliwości krwawień miesiączkowych, a także sprawiają, że krwawienia są mniej obfite i krótsze. Właściwie dobrane pigułki antykoncepcyjne pozwalają z bardzo dużą dokładnością określić dzień wystąpienia miesiączki.

Zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia anemii
U kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne krwawienia miesiączkowe są znacznie mniej obfite i krótsze, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niedokrwistości (anemii).

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe
Badania kliniczne potwierdziły, że u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne znacząco spada ryzyko zachorowania na nowotwór jajników, macicy i jelita grubego.

Tabletki antykoncepcyjne są skutecznym lekiem w walce z przypadłościami związanymi z zaburzeniami hormonalnymi
Tabletki antykoncepcyjne są często przepisywane kobietom, u których pojawiają się uciążliwe zmiany trądzikowe lub nadmierne owłosienie na twarzy.

Podsumowanie

Stosowanie poszczególnych tabletek antykoncepcyjnych może mieć indywidualny wpływ na każdy organizm, dlatego u wielu kobiet może zajść konieczność nawet kilkukrotnej zmiany przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych, zanim znajdą się te najbardziej właściwe.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.