Sylvie 30 (Femodene)

Sylvie 30Sylvie 30 to tabletki antykoncepcyjne trzeciej generacji zawierające syntetyczny estrogen i progestagen. To właśnie te hormony podawane w odpowiedniej dawce skutecznie zabezpieczają kobietę przed niechcianą ciążą i jednocześnie minimalizują pojawiające się skutki uboczne.

  • występują również pod nazwą Femodene,
  • praktycznie w 100% ochraniają kobietę przed nieplanowaną ciążą,
  • zmniejszają intensywność bólu oraz wielkość krwawienia miesiączkowego,
  • w ich skład wchodzi gestoden 75mcg i etynyloestradiol 30mcg.

Jakie korzyści przynosi zażywanie Sylvie 30?

Sylvie 30 to tabletka antykoncepcyjna, która przy regularnym i zgodnym z zaleceniami stosowaniem chroni praktycznie w 100% kobietę przed niechcianą ciążą. Dodatkowo pigułki pozwalają na uregulowanie cyklu miesiączkowego, złagodzenie bólu podczas niego, osłabienie objawów zespołu PMS, likwidują drażliwość oraz częste zmiany nastroju.

Jakie działanie wykazują pigułki Sylvie 30?

Sylvie 30 opakowanieSylvie 30 zabezpiecza kobietę przed nieplanowaną ciążą na wiele różnych sposobów. Zmienia środowisko układu rozrodczego kobiety na trzy różne sposoby:
zagęszcza śluz szyjkowy uniemożliwiając w ten sposób przedostanie się do komórki jajowej plemnika,
blokuje proces owulacji, przez co komórka jajowa nie zostaje uwolniona z jajników,
nawet jeśli dojdzie do owulacji, to zapłodniona komórka jajowa nie będzie w stanie zagnieździć się w ścianach macicy.

Czy podczas stosowania Sylvie 30 występują skutki uboczne?

Wszystkie leki, w tym również pigułki antykoncepcyjne wywołują swoiste skutki uboczne. U niewielkiej grupy kobiet mogą pojawić się jednak niepożądane skutki uboczne w postaci wymiotów, nudności, zatrzymania wody w organizmie, zmniejszenia libido, grzybicy narządów rodnych, wahań masy ciała, bólów głowy, czy też migren. Po dłuższym czasie stosowania pigułek Sylvie 30 niepożądane objawy zwykle łagodnieją. Ma to związek z przyzwyczajeniem się organizmu do nowych dawek hormonów.

Kto może stosować pigułki Sylvie 30?

Tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 30 nie mogą stosować Panie będące w ciąży, w trakcie laktacji, cierpiące na choroby serca, układu krążenia, czy też mające skłonność do migren. Oprócz wymienionych przeciwwskazań istnieją również inne, które lekarz może wyeliminować analizując wypełnioną konsultacje medyczną.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.