Mercilon

mercilon opakowaniePigułki antykoncepcyjne Mercilon zakwalifikowane zostały do nowoczesnych preparatów antykoncepcyjnych o łagodnym działaniu i wysokim współczynniku skuteczności, dlatego bardzo często przepisywane są jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne dla nastolatków i młodych kobiet.
Zawarte w pigułkach Mercilon hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych skutków ubocznych jak np. wahania masy ciała.

Czym są pigułki antykoncepcyjne Mercilon?

W badaniach klinicznych wykazano, że w 85% przypadków nie pojawiajmerciloną się zauważalne zmiany wagi. Tabletki Mercilon są preparatem złożonym z dwóch aktywnych składników etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych.

Przyjmowanie Mercilon sprawia, że znikają typowe dla dojrzewających kobiet objawy związane z trądzikiem, łojotokowością, a także maleje skłonność do pojawiania się nadmiernego owłosienia.

Jakie są korzyści z przyjmowania tabletek Mercilon?

Bezpieczna dawka hormonów zawartych w tabletkach Mercilon sprawia, że pacjentki przyjmujące te pigułki są nie tylko zabezpieczone przed niechcianą ciążą, ale również znacząco zmniejszają ryzyko powstania chorób nowotworowych macicy i jajników, regulują cykl miesiączkowy, zmniejszają bóle miesiączkowe i obfitość krwawienia. Tabletki Mercilon dzięki zawartemu dezogestrelowi są jednym z niewielu preparatów, który nie wpływa na poziom leptyny, która informuje mózg o zasobach energetycznych organizmu. Zaburzony przez powszechnie stosowane w innych pigułkach składniki poziom leptyny prowadzi zazwyczaj do nadwagi i otyłości.

Czy pigułki Mercilon wywołują efekty uboczne?

Większość preparatów hormonalnych zawiera substancje, które mogą powodować efekty uboczne związane z ich przyjmowaniem. Zaliczany do leków nowej generacji Mercilon nie jest wyjątkiem, ale negatywne skutki przyjmowania leku są znacznie rzadziej notowane. Do najczęściej pojawiających się działań niepożądanych należy zaliczyć zawroty głowy i nudności. Jeśli zauważysz u siebie któryś z powyższych objawów skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. W takim przypadku może on zalecić pigułki jednoskładnikowe lub takie, w których nie znajduje się składnik powodujący efekty uboczne.

Kto nie powinien przyjmować tabletek Mercilon?

mercilon blisterTabletek hormonalnych Mercilon nie powinny stosować kobiety:

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre przeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek Mercilon. Rzetelne wypełnienie ankiety zamieszczonej na naszej stronie pozwoli stwierdzić naszemu lekarzowi czy ich przyjmowanie jest dla Ciebie bezpieczne. Ankieta jest całkowicie poufna i ma służyć Twojemu dobru, dlatego staraj się nie pomijać żadnych istotnych dla Twojego zdrowia informacji.

W jaki sposób przyjmować Mercilon?

Przyjmowanie tabletek Mercilon najlepiej rozpocząć w pierwszym dniu cyklu menstruacyjnego, a więc podczas pierwszego dnia krwawienia. W takim przypadku ochrona przed niepożądaną ciążą pojawia się natychmiast i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Pigułki Mercilon należy przyjmować podobnie jak w przypadku zaleceń dotyczących większości pigułek hormonalnych przez 21 dni cyklu, a następnie konieczna jest siedmiodniowa karencja w przyjmowaniu, która nie ma wpływu na zmniejszenia poziomu zabezpieczenia a służy jedynie oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych hormonów.
Podczas siedmiodniowej przerwy mogą się pojawić objawy odstawienie w postaci krwawienia. Nie jest to jednak typowe krwawienie miesiączkowe, ponieważ Mercilon zapobiega owulacji.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.