Marvelon

Marvelon są to dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne, które chronią stosujące je kobiety przed niechcianą ciążą na trzy sposoby.

Pigułki Marvelon zawierają dwa aktywne składniki etynyloestradiol i desogestrel, które są syntetycznymi odpowiednikami naturalnych żeńskich hormonów, odpowiednio estrogenów i progesteronu.

Jakie korzyści powoduje stosowanie tabletek Marvelon?

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Marvelon sprawia, że organizm otrzymuje sygnał o zaistniałej owulacji, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Substancje czynne znajdujące się w pigułce zwiększają także lepkość śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki napotykają na przeszkodę w drodze do macicy i komórki jajowej. W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Marvelon zmienia się także stopień ukrwienia endometrium, co zmniejsza prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

W jaki sposób działają pigułki antykoncepcyjne Marvelon?marvelon opakowanie

Zawarte w pigułkach Marvelon hormony sprawiają, że wytwarzanie ich przez organizm jest zablokowane a owulacja, a więc uwalnianie komórki jajowej nie następuje. Tym samym w zasadzie do zera spada prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Hormony wpływają także na wzrost gęstości śluzu szyjkowego, co sprawia, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w drodze do komórki jajowej.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Marvelon?

Pigułki Marvelon mogą być przyjmowane przez dorosłe kobiety, które nie są ciąży i nie karmią piersią. Tabletki antykoncepcyjne Marvelon są powinny zainteresować przede wszystkim te pacjentki, które od tabletek antykoncepcyjnych oczekują niemal 100% pewności i bezpieczeństwa. W naszym serwisie tabletki dostępne są dla kobiet, które już je przyjmują bądź przyjmowały w przeszłości oraz dla tych, którym zostały one zalecone przez lekarza.

Kto nie powinien stosować tabletek Marvelon?

marvelon blisterTabletek hormonalnych Marvelon nie powinny przyjmować kobiety:

 • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
 • karmiące piersią
 • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
 • z arytmią lub innymi wadami serca
 • po przebytym nowotworze piersi
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
 • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre przeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek Marvelon. Rzetelne wypełnienie ankiety zamieszczonej na naszej stronie pozwoli stwierdzić naszemu lekarzowi czy ich przyjmowanie jest dla Ciebie bezpieczne. Ankieta jest całkowicie poufna i ma służyć Twojemu dobru, dlatego staraj się nie pomijać żadnych istotnych dla Twojego zdrowia informacji.

W jaki sposób przyjmować Marvelon?

Przyjmowanie tabletek Marvelon najlepiej rozpocząć w pierwszym dniu cyklu menstruacyjnego, a więc podczas pierwszego dnia krwawienia. W takim przypadku ochrona przed niepożądaną ciążą pojawia się natychmiast i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Pigułki Marvelon należy przyjmowaćpodobnie jak w przypadku zaleceń dotyczących większości pigułek hormonalnych przez 21 dni cyklu, a następnie konieczna jest siedmiodniowa karencja w przyjmowaniu, która nie ma wpływu na zmniejszenia poziomu zabezpieczenia a służy jedynie oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych hormonów.
Podczas siedmiodniowej przerwy mogą się pojawić objawy odstawienie w postaci krwawienia. Nie jest to jednak typowe krwawienie miesiączkowe, ponieważ Marvelon zapobiega owulacji.

Jakie efekty uboczne może wywoływać stosowanie tabletek Marvelon?

Podobnie jak w przypadku przyjmowania większości leków hormonalnych, także przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Marvelon wiąże się z pewnym prawdopodobieństwem pojawienia się efektów ubocznych. Marevlonu nie należy przyjmować jeśli zaobserwowałaś u siebie następujące objawy:marvelon

 • nudności i wymioty
 • ból głowy
 • tkliwość piersi
 • rozstrój żołądka
 • nastrój depresyjny
 • zwiększony popęd płciowy
 • wzrost ciśnienia krwi
 • zmiany w krwawieniu miesiączkowym
 • zaburzenia czynności wątroby
 • kandydoza

Wymienione powyżej działania niepożądane mogą nie uwzględniać wszystkich zgłaszanych przez producenta działań niepożądanych leku. Więcej informacji na temat innych możliwych zagrożeń związanych z przyjmowaniem leku znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.