Logest (Femodette)

Logest opakowanieLogest (Femodette) to pigułki antykoncepcyjne, które posiadają niską dawkę hormonów.
Oznacza to, że pigułki chronią kobietę przed nieplanowaną ciążą przy jednocześnie niezwykle niskim stopniu pojawianie się skutków ubocznych.

  • wykazuje potrójne działanie i prawie w 100% chroni przed nieplanowaną ciążą,
  • reguluje cykl menstruacyjny oraz zmniejsza objawy miesiączki,
  • znany jest także pod nazwą Femodette,
  • każda pojedyncza pigułka zawiera dwa hormony – gestoden 75mcg i etynyloestradiol 20mcg

Które hormony kobiece zawarte są w pigułkach Logest?

Logest tabletki antykoncepcyjne zawierają dwa hormony, gestoden 75mcg i etynyloestradiol 20mcg. Tego rodzaju połączenie hormonów pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Zarówno pigułki Logest jak i także Femodette mają identyczny skład i są produkowane przez tę sama firmę, czyli Bayer. Dlatego są one przepisywane przez lekarzy zamiennie.

Jakie są zalety przyjmowania pigułek Logest?

logestPigułki Logest zapewniają praktycznie 100% ochronę przed nieplanowaną ciążą. Pigułki są wygodne w stosowaniu, gdyż stosuje się je przez 21 dni i następnie przez 7 dni następuje przerwa i pojawia się krwawienie menstruacyjne. Logest reguluje menstruację i zmniejsza objawy miesiączkowe u kobiet. Pigułki są skuteczne w zwalczaniu trądziku oraz przy likwidacji nadmiernego owłosienia na twarzy.

Kto ma prawo kupić pigułki Logest on-line?

Pigułki antykoncepcyjne Logest mogą bez problemu kupić on-line wszystkie kobiety, które już wcześniej je stosowały lub też zażywały Femodette. Nawet jeśli nie stosowałaś nigdy w życiu żadnych tabletek antykoncepcyjnych, to również możesz zamówienie na pigułki Logest. Nasz lekarz przeglądnie dokładnie konsultację medyczną składaną przez ciebie podczas zamówienia i rozważy wypisanie odpowiedniej recepty.

Przeciwwskazania do stosowania Logestu

Pigułek antykoncepcyjnych Logest nie powinny stosować kobiety cierpiące na nadciśnienie tętnicze, choroby serca, stany depresyjne, migreny i bóle głowy, żółtaczka oraz cukrzyca.

Czy pigułki antykoncepcyjne Logest i Femodette to to samo?

logest blisterDokładnie tak. Zarówno Logest jak i również Femodette posiadają identyczny skład i są wytwarzane przez firmę Bayer. Często zdarza się, że leki o takim samym składzie są różnie nazywane w różnych krajach. Tak więc w Polsce i Czechach kupimy Logest, natomiast w Anglii i Irlandii prosimy o Femodette. Nasza apteka posiada swoją siedzibę w Londynie, więc do Polski wysyłamy tabletki antykoncepcyjne o nazwie Femodette.

Czy pigułki Logest powodują niekorzystne skutki uboczne?

Logest tak jak i każdy lek na receptę może wywoływać ściśle określone skutki uboczne u wrażliwych na wahania hormonalne kobiet. Najczęściej pojawiającymi się działaniami niepożądanymi są przede wszystkim wahania posiadanej wagi, pleśniawki w jamie ustnej, obniżenie poziomu libido, wymioty oraz zatrzymanie wody w organizmie. Jeśli którykolwiek objaw niepożądany nasila się, to należy udać się do lekarza. Najczęściej jednak łagodnieją one w miarę stosowania, gdyż organizm przyzwyczaja się do nowych dawek hormonów.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.