Harmonet (Femodette)

harmonet opakowanieHarmonet (Femodette) są najczęściej stosowanymi w Polsce tabletkami antykoncepcyjnymi. Ich działanie polega na zatrzymaniu owulacji. Bezpośrednie zgrubienie wyściółki ścian macicy i zagęszczenie śluzu skutecznie chroni każdą kobietę przed nieplanowanym zajściem w ciążę.

  • stosuje się przez 21 dni codziennie po których następuje 7 dniowa przerwa
  • zapewniają praktycznie 100% skuteczność w zapobieganiu nieplanowanej ciąży,
  • można znaleźć w sprzedaży pod nazwa Famodette,
  • w swoim składzie posiadają dwa składniki: gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg

Skład pigułek Harmonet

harmonetKażda pojedyncza tabletka zawiera gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg. Tabletki Harmonet nazywane są tabletkami „trzeciej generacji”. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich proporcji hormonów, bardzo zmniejsza się ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych podczas ich zażywania. Z tego też powodu uważa się je za jedną z nowoczesnych metod antykoncepcyjnych. Tabletki Harmonet oraz Femodette posiadają identyczny skład i dlatego właśnie są często przepisywane przez lekarzy zamiennie.

Zalety stosowania tabletek Harmonet

Jeśli stosuje się pigułki Harmonet zgodnie z zaleceniami lekarza, to wykazują one 99% skuteczność w zapobieganiu nieplanowanej ciąży. Oprócz ochrony przed ciążą, pomagają także na zwalczenie uciążliwego trądziku oraz nadmiernego owłosienia na twarzy. Pigułki zmniejszają wielkość krwawienia menstruacyjnego oraz ból podczas niego.

Jakie kobiety nie mogą stosować Harmonet?

Przeciwwskazaniem do stosowania pigułek Harmonet są choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, bole głowy i migreny, depresja, cukrzyca i żółtaczka. Podczas wypełniania deklaracji składając zamówienie należy bezwzględnie podać lekarzowi istotne dane medyczne.

Czy pigułki Harmonet i Femodette to to samo?

harmonet blisterPigułki Harmonet oraz Femodette to tylko odmienne nazwy dla tabletek o identycznym składzie hormonalnym – gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg.W poszczególnych krajach występują one pod różnymi nazwami. W Polsce i Czechach popularna jest nazwa Harmonet, a w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest to Femodette. Jednakże są to te same pigułki stosowane zamiennie. Pigułki pod nazwą Harmonet produkuje firma Pfizer. Natomiast pigułki pod nazwą Femodette wytwarza firma Bayer. Siedziba naszej apteki mieści się w Londynie i w związku z tym sprzedajemy tabletki pod nazwa Femodette.

Czy tabletki antykoncepcyjne Harmonet mogą powodować skutki uboczne?

Harmonet, tak jak i każdy rodzaj pigułek antykoncepcyjnych, może powodować ściśle określone skutki uboczne. Najczęściej zmniejszają one swoją intensywność wraz z długością stosowania. Organizm przyzwyczaja się do dostarczanych w tabletkach hormonów. Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi są przede wszystkim złe samopoczucie spowodowane nudnościami, wahania wagi, obniżenie libido, depresja, zatrzymanie wody w organizmie oraz pleśniawka. Jeśli zaniepokoją cię skutki uboczne, to najlepiej poradź się lekarza.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.