Femodette

femodette opakowanieTabletki antykoncepcyjne Femodette stosowane są w przypadku hormonalnej kuracji antykoncepcyjnej. Jest to preparat, w którym zastosowano aktywne składniki będące syntetycznym odpowiednikiem żeńskich hormonów płciowych.
W tabletkach Femodette oprócz etynyloestradiolu, który jest odpowiednikiem estrogenów, zastosowano gestoden, który zaliczany jest do trzeciej generacji syntetycznego progesteronu.

Jakie są korzyści przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Femodette?

Preparaty trzeciej generacji do których należą tabletki Femodette, wybiórczo pobudzają receptory androgenowe w związku z tym ryzyko pojawienia się trzeciorzędowych cech płciowych zostało ograniczone do minimum, Oprócz typowej dla tabletek antykoncepcyjnych ochrony przed niepożądaną ciążą Femodette pomaga w leczeniu typowych przypadłości związanych z zaburzeniami hormonalnymi, a więc niweluje trądzik, reguluje okres i sprawia, że jest on mniej uciążliwy.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Femodette?

femodetteZażywając tabletki antykoncepcyjne Femodette sprawiasz, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Zawarte w pigułce hormony zwiększają także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Femodette zmienia się także ukrwienie endometrium, co zmniejsza prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. Zawarte w pigułce hormony są sukcesywnie uwalniane do organizmu i utrzymują się na stałym poziomie jedynie pod warunkiem regularnego ich przyjmowania, dlatego w celu jak najlepszej ochrony warto przyjmować Femodette o stałych porach w trakcie całego cyklu.

Kto może kupić pigułki Femodette?

Dostępne na naszej stronie internetowej tabletki antykoncepcyjne dostępne są dla większości kobiet między 18 a 35 rokiem życia. W naszym serwisie tabletki Femodene dostępne są dla kobiet, które już je przyjmują bądź przyjmowały w przeszłości oraz dla tych, którym zostały one przepisane przez lekarza. Przed kupnem należy uzupełnić formularz, który pozwoli wykluczyć możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji ubocznych.

Kto nie powinien stosować tabletek Femodette?

femodette blisterPrzeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Femodette są w zasadzie podobne jak w przypadku większości leków hormonalnych. Pigułek Femodette nie powinny przyjmować kobiety:

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre przeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek Femodette. Wypełniając rzetelnie ankietę zamieszczoną na naszej stronie lekarz stwierdzi czy możesz przyjmować Femodette bez skutków ubocznych. Ankieta jest całkowicie poufna i ma służyć Twojemu dobru, dlatego staraj się nie pomijać żadnych istotnych dla Twojego zdrowia informacji.

Jak należy przyjmować tabletki Femodette?

Tabletka Femodette to tabletki jednofazowe, co znaczy to, że każda pigułka zawiera taką samą dawkę hormonów. Femodette należy przyjmować codziennie przez 21 dni, a następnie konieczny jest okres siedmiodniowej przerwy od zażywania tabletek. W trakcie siedmiodniowej przerwy mogą się pojawić efekty odstawienie, które mogą przybrać formę zbliżona do normalnego krwawienia miesiączkowego. W tym czasie poziom zabezpieczenia przed ciążą nie ulega zmniejszeniu.
Tabletki sprzedawane są w opakowaniu kalendarzowym z zaznaczonymi dniami tygodnia. Dzięki temu będziesz miała zawsze pewność, że zażyłaś wszystkie tabletki zgodnie z cyklem. Warto nadmienić, że na skuteczność działania tabletek ma wpływ nie tylko systematyczność w ich przyjmowaniu, ale także interakcje, które mogą się pojawić podczas zażywania innych leków.

Jakie mogą występować skutki uboczne stosowania leku Femodette?

Tabletki antykoncepcyjne Femodette nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie organizmu i u niektórych pacjentek mogą się występować niepożądane reakcje uboczne związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych Femodette. Jeśli zauważyłaś u siebie wahania wagi ciała, nudności, wymioty, migrenę, tkliwość piersi lub inne nasilające się objawy, to może to oznaczać, że któryś ze składników pigułek Femodette nie jest tolerowany przez Twój organizm. W takim przypadku powinnaś skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który wskaże czy dalsze przyjmowanie pigułek jest dla Ciebie bezpieczne.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.