Femodene

femodene opakowanieFemodene jest tabletką antykoncepcyjną zawierającą dwie czynne substancje, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych – etynyloestradiol i gestoden.
Pierwszy z wymienionych związków jest ekwiwalentem estrogenów, których funkcją jest przygotowanie błony śluzowej macicy do implantacji zarodka. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych hormony te nie są wytwarzane przez organizm, dlatego szansa na zagnieżdżenie zarodka jest bliska zeru. Drugi z wymienionych hormonów jest odpowiednikiem progesteronu III generacji.
Przyjmowanie tabletek hormonalnych Femodene wpływa także na gęstość i lepkość śluzu w szyjce macicy, co utrudnia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Kombinacja hormonów zawartych w tabletkach Femodene daje niemal 100% zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne Femodene?

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Femodene sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Zawarte w pigułce hormony zwiększają także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Femodene zmienia się także ukrwienie endometrium, co zmniejsza prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. Zawarte w pigułce hormony są sukcesywnie uwalniane do organizmu i utrzymują się na stałym poziomie jedynie pod warunkiem regularnego ich przyjmowania, dlatego w celu jak najlepszej ochrony warto przyjmować Femodene o stałych porach w trakcie całego cyklu.

Kto może kupić tabletki antykoncepcyjne Femodene?

Pigułki hormonalne Femodene zalecane są dla kobiet między 18 a 25 rokiem życia, które szukają bezpiecznej a jednocześnie łagodnej terapii hormonalnej, która pozwoli uniknąć nieplanowanej ciąży. W naszym serwisie tabletki Femodene dostępne są dla kobiet, które już je przyjmują bądź przyjmowały w przeszłości oraz dla tych, którym zostały one przepisane przez lekarza. Przed kupnem należy uzupełnić formularz, który pozwoli wykluczyć możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji ubocznych.

Kto nie powinien przyjmować pigułek antykoncepcyjnych Femodene?

femodenePrzeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Femodene są w zasadzie takie same jak w przypadku większości leków hormonalnych. Pigułek Femodene nie powinny wobec tego przyjmować kobiety:

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre przeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek Femodene. Wypełniając rzetelnie ankietę zamieszczoną na naszej stronie lekarz stwierdzi czy możesz przyjmować Femoden bez skutków ubocznych. Ankieta jest całkowicie poufna i ma służyć Twojemu dobru, dlatego staraj się nie pomijać żadnych istotnych dla Twojego zdrowia informacji.

Jak należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Femodene?

femodene blisterFemodene to tabletka jednofazowam co oznacza to, że każda pigułka zawiera taką samą dawkę hormonów. Femodene należy przyjmować codziennie przez 21 dni, a następnie konieczny jest okres siedmiodniowej przerwy od zażywania tabletek. W trakcie siedmiodniowej przerwy mogą się pojawić efekty odstawienie, które mogą przybrać formę zbliżona do normalnego krwawienia miesiączkowego. W tym czasie poziom zabezpieczenia przed ciążą nie ulega zmniejszeniu.
Tabletki sprzedawane są w opakowaniu kalendarzowym z zaznaczonymi dniami tygodnia. Dzięki temu będziesz miała zawsze pewność, że zażyłaś wszystkie tabletki zgodnie z cyklem. Warto nadmienić, że na skuteczność działania tabletek ma wpływ nie tylko systematyczność w ich przyjmowaniu, ale także interakcje, które mogą się pojawić podczas zażywania innych leków.

Czy pigułki Femodene wywołują efekty uboczne?

Tabletki antykoncepcyjne Femodene nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie organizmu i u niektórych pacjentek mogą się występować niepożądane reakcje uboczne związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych Femodene. Jeśli zauważyłaś u siebie wahania wagi ciała, nudności, wymioty, migrenę, tkliwość piersi lub inne nasilające się objawy, to może to oznaczać, że któryś ze składników pigułek Femodene nie jest tolerowany przez Twój organizm. W takim przypadku powinnaś skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który wskaże czy dalsze przyjmowanie pigułek jest dla Ciebie bezpieczne.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.