Rigevidon (Microgynon)

rigevidon opakowanieRigevidon (Microgynon) to pigułki antykoncepcyjne o potwierdzonej ponad 99% skuteczności działania.
Działanie antykoncepcyjne polega przede wszystkim na zapobieganiu owulacji, oraz stworzeniu nieprzyjaznego środowiska w macicy dla zagnieżdżającego się zarodka.

  • zażywa się codziennie przez 21 dni i następnie robi się 7 dniową przerwę,
  • niweluje objawy PMS,
  • można je kupić również pod nazwą Mikrogynon,
  • zawiera hormony levonorgestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg

Jakie korzyści daje zażywanie pigułek Rigevidon?

Tabletki antykoncepcyjne należą do najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Rigevidon stosuje się niezwykle wygodnie. Po 21 dniach zażywania następuje 7 dniowa przerwa, kiedy to następuje menstruacja, lecz kobieta jest nadal skutecznie chroniona przed zajściem w ciążę. Rigevidon wykazuje działanie osłabiające na bóle menstruacyjne i reguluje cykl miesiączkowy. Rigevidon jest również czasem stosowany w leczeniu endometriozy.

Jakie działanie wykazują tabletki Regavidon?

RigevidonRigevidon działała powstrzymując owulację i w związku z tym zmniejsza ból miesiączkowy. W trakcie zażywania pigułek antykoncepcyjnych Rigevidon nie występuje naturalny cykl miesiączkowy, a krwawienie po zakończeniu 21 dni występuje w celu wydalenia hormonu antykoncepcyjnego z organizmu. Rigevidon powoduje zgrubienie ścianek macicy przez co zarodek nie jest w stanie się zagnieździć. Pigułki zagęszczają także śluz szyjki macicy, co skutecznie utrudnia przedostanie się plemników do macicy.

Kto ma możliwość kupić pigułki Rigevidon przez Internet?

Pigułki antykoncepcyjne Regavidon mogą być w bezpieczny sposób stosowane przez dużą większość pełnoletnich kobiet. Oczywiście tak jak i w przypadku stosowania innych leków, tak i w przypadku tabletek Regavidn mogą wystąpić skutki uboczne. W trakcie wypełniania konsultacji medycznej on-line należy podać lekarzowi informacje o wszelkich zażywanych lekach oraz aktualnym stanie zdrowia. Na tej podstawie lekarz dokona oceny, czy jesteś w stanie bez przeciwwskazań zażywać pigułki Regavidon.

Kto nie może stosować tabletek Rigevidon?

Przeciwwskazaniem do stosowania pigułek Rigavodon jest ciążą, podejrzenie ciąży oraz karmienie piersią. Nie mogą ich także stosować kobiety, u których wystąpiły krwawienia z pochwy o niewyjaśnionej etiologii, problemy krążeniowe, problemy z sercem oraz te po przebytym wylewie.

Czy Rigevidon wywołuje skutki uboczne?

Rigevidon blisterW zasadzie większość hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest dobrze tolerowana prze kobiety. Niektóre Panie są jednak znacznie bardzie podatne na działanie hormonów zawartych w środku Rigavidon, a tym samym mogą u nich wystąpić efekty uboczne. Zazwyczaj po kilku dniach, gdy organizm już przyzwyczai się do dawek hormonów, objawy niepożądane ustępują. Jeżeli skutki uboczne nie ustępują, to lekarze najczęściej proponują kobiecie zupełnie inną kombinację hormonów i zalecają zmianę pigułek na inne.
Do najczęściej zgłaszanych efektów ubocznych należą przede wszystkim bóle głowy, zmiany nastroju, wymioty, drażliwość lub powiększenie się piersi, pleśniawki w pochwie, migreny, zmiany wagi, zmiany w rytmie i obfitości krwawień miesiączkowych oraz zatrzymanie wody w organizmie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.