Regulon (Marvelon)

RegulonRegulon (Marvelon) to dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne wykazujące swoje działanie w trzech zakresach.
Tabletki chronią przed nieplanowaną ciążą praktycznie w 99%, regulują cykl miesiączkowy oraz zmniejszają intensywność bólu menstruacyjnego.

  • reguluje miesiączkę oraz zmniejsza objawy PMS,
  • wykazuje prawie 100% działanie antykoncepcyjne,
  • sprzedawany jest także pod nazwą Marvelon,
  • zawiera 2 hormony dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg

Jaki jest skład pigułek Regulon?

Regulon zawiera kombinację dwóch aktywnych hormonów imitujących naturalne hormony produkowane przez organizm. Należą do nich dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg. Regulon w niektórych krajach znany jest i popularny bardziej pod nazwą Marvelon, dlatego właśnie mogą być one stosowane zamiennie. Nasze tabletki antykoncepcyjne wysyłamy z Wielkiej Brytanii, dlatego właśnie w otrzymanej przez ciebie paczce znajdzie się Marvelon. Można je bez problemu zażywać po zakończeniu ostatniego opakowania Regulonu.

Jakie są korzyści z zażywania pigułek Regulon?

Pigułki Regulon są bardzo wygodną metodą zapobiegania ciąży, która jeśli jest prowadzona właściwie, to daje kobiecie praktycznie 100% skuteczność. Dodatkowo pigułki Regulon normują cykl menstruacyjny minimalizując uciążliwe jego objawy w postaci drażliwości, wahania nastroju oraz silne bóle.

Jakie jest działanie pigułek Regulon?

Pigułki Regulon zawierają syntetyczny estrogen oraz progestagen. Z tego względu efekt działania występuje w trzech etapach:
podczas trwania owulacji organizm otrzymuje sygnał o jej zakończeniu. Tym samym komórka jajowa nie zostaje uwolniona,
następuje zagęszczenie śluzu szyjkowego utrudniając tym samym przedostanie się do macicy plemników,
hormony zapobiegają pogrubieniu się wyściółki macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się komórki jajowej w jej ścianach, w przypadku, gdyby jednak została ona uwolniona podczas owulacji.

Kto jest w stanie, a kto zdecydowanie nie może zażywać pigułek Regulon?

regulon blisterRegulon (Marvelon) może być stosowany w zasadzie przez każdą kobietę, występują jednakże pewnego rodzaju choroby albo stosowane leki, które wykluczają stanowczo zażywanie Regulonu.
Regulon nie może być stosowany przez Panie w ciąży lub karmiące piersią, palące papierosy i jednocześnie po 35 roku życia, chorujące na serce i cierpiące z powodu schorzeń układu krążenia oraz te, które przeszły wylew.
Podczas zamawiania pigułek antykoncepcyjnych Regulon i wypełnianiu konsultacji medycznej w euroClinix każda kobieta powinna bezwzględnie podać wszystkie swoje schorzenia oraz obecnie stosowane leki. Dzięki temu lekarz będzie w stanie wypisać receptę na pigułki Regulon.

Jak należy stosować tabletki antykoncepcyjne Regulon?

W wypadku stosowania pigułek Regulon najlepiej jest rozpocząć ich zażywanie od pierwszego dnia miesiączki. Wtedy to właśnie kobieta jest chroniona już od pierwszego dnia stosowania. Jeśli natomiast z różnych powodów jest to niemożliwe, to należy maksymalnie do piątego dnia krwawienia miesięcznego trzeba przyjąć pierwszą pigułkę. Na ochronę antykoncepcyjną trzeba zatem poczekać około tygodnia.
Pigułki antykoncepcyjne Regulon zażywa się przez kolejne 21 dni, a przez następne 7 dni występuje przerwa, podczas, której ma miejsce krwawienie menstruacyjne. Kobieta jednak nadal jest chroniona przed nieplanowaną ciążą.
Gdy Regulon lub Marvelon zażywasz regularnie i następne opakowania kupisz na euroClinix, to po prostu zacznij normalnie stosować nowe opakowanie po zakończeniu poprzedniego. Ochrona antykoncepcyjna będzie kontynuowana.
Pigułki antykoncepcyjne należy stosować codziennie o tej samej porze.

Czy lek Regulon może powodować skutki uboczne?

Najczęściej efekty uboczne stosowania pigułek Regulon występują u kobiet wrażliwych na występujące w nim hormony etynyloestradiol i dezogestrel oraz u tych, które dopiero rozpoczynają nim kurację. Wszystkie skutki uboczne powinny ustąpić, gdy tylko organizm przyzwyczai się do nowych hormonów. Jeśli jednak to nie nastąpi, to z reguły lekarz przepisuje inne pigułki antykoncepcyjne zawierające inne hormony albo i też zawierające inną ich dawkę.
Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych stosowania pigułek Regulon trzeba zaliczyć wzdęcia, obniżenie libido, ból i obrzęk piersi, bóle głowy oraz migreny, wymioty i nudności, wahania wagi, zaburzenia łaknienia, wzrost owłosienia oraz zaburzenia w cyklu menstruacyjnym.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.