Qlaira

qlaira opakowanieTabletki antykoncepcyjne Qlaira to dwuskładnikowy preparat zawierający kombinację walerianu estradiolu oraz dienogestu.

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira jest nie tylko gwarancją pożądanego przez pacjentki poziomu antykoncepcji, ale przede wszystkim nie powoduje wielu skutków ubocznych, które mogą się pojawiać podczas przyjmowania innych tabletek antykoncepcyjnych.

Dlaczego warto wybrać tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

Niewiele jest na rynku preparatów, które wykazują tak wysoką skuteczność antykoncepcyjną jak Qlaira. Tabletki przeznaczone są zresztą nie tylko dla kobiet pragnących zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą, ale także w przypadku ciężkich i bolesnych krwawień miesiączkowych oraz endometriozy. Wykazano na grupie 250 pacjentek wysoką skuteczność leku w walce z bolesną endometriozą.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Qlaira?

QlairaDziałanie pigułek antykoncepcyjnych Qlaira nie różni się w zasadniczy sposób od działania innych preparatów hormonalnych o przeznaczeniu antykoncepcyjnym, ponieważ idea w każdym przypadku jest taka sama – różnica polega jedynie w środkach, które pozwalają osiągnąć założony cel, a więc odwracalną bezpłodność.
W organizmie kobiety poziom hormonów zmienia się w trakcie cyklu owulacyjnego. Działalność żeńskich hormonów płciowych ma w efekcie doprowadzić do owulacji i przygotowania macicy do implantacji zapłodnionej komórki jajowej. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira powoduje, że organizm jest niejako wprowadzany w błąd, ponieważ dostarczane do ustroju hormony sprawiają, że otrzymuje on sygnał o zaistniałej owulacji a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej do jajników. Hormony sprawiają także, że zmieniają się właściwości śluzu szyjkowego macicy, który staje się gęsty i trudny do przebycia przez plemniki. W ten sposób działają tabletki antykoncepcyjne Qlaira oraz inne pigułki dostępne na naszej stronie internetowej.

Kto może przyjmować tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

Tabletki antykoncepcyjne Qlaira mogą przejmować kobiety, które ukończyły 18 lat i nie są uczulone na któryś z aktywnych składników leku. Oprócz przeznaczenia antykoncepcyjnego Qlaira jest często zalecanym lekiem przy zdiagnozowanej endometriozie. Wykazano, że zawarte w tabletkach Qlarira są dobrze tolerowane przez zażywające kobiety a lek przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne.

Jak należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

qlaira blisterW odróżnieniu od większości dostępnych na rynku tabletek antykoncepcyjnych sposób przyjmowania pigułek Qlaira nie uwzględnia siedmiodniowego okresu przerwy w zażywaniu.
Tabletki należy zatem zażywać codziennie przez kolejnych 28 dni cyklu a po skończeniu opakowania należy od razu rozpocząć kolejne. Ten innowacyjny sposób zażywania hormonów uwzględnia naturalne zmiany poziomu estrogenów i progesteronu w trakcie cyklu owulacyjnego w związku z tym lek nie powoduje radykalnych zmian w zawartości hormonów a tym samym zaliczany jest do najbardziej naturalnych środków antykoncepcyjnych. Brak przerwy w zażywaniu sprawia także, że nie pojawiają się reakcje odstawienie.
Jeden blister tabletek Qlaira zawiera cztery rodzaje tabletek o różnej zawartości hormonów, które tworzą swoisty kalendarzyk ułatwiający stosowanie. W skład jednego cyklu wchodzą tabletki o różnej kolorystyce, które należy przyjmować sukcesywnie każdego dnia:

  • dwie ciemnożółte tabletki zawierające 3mg estradiolu
  • pięć jasnoczerwonych tabletek zawierających 2 mg estradiolu i 2mg dienogestu
  • 17 jasnożółtych pigułek zawierających 2mg estradiolu i 2mg dienogestu
  • dwie ciemnoczerwone tabletki zawierające 1 mg estradiolu
  • dwie białe pigułki nie zawierające hormonów – placebo

Krwawienie związane ze spadkiem zawartości hormonów rozpoczyna się z reguły po zażyciu drugiej ciemnoczerwonej tabletki lub w trakcie przyjmowania białych tabletek i może nie skończyć się do czasu rozpoczęcia kolejnego opakowania. U niektórych pacjentek krwawienie utrzymuje się także po przyjęciu pierwszych tabletek z nowego opakowania.

Czy tabletki antykoncepcyjne Qlaira powodują skutki uboczne?

Qlaira może powodować skutki uboczne, ale nie muszą one wystąpić u każdej zażywającej lek osoby. Wśród najczęściej występujących efektów ubocznych wymienić należy bóle brzucha i głowy, wymioty, trądzik, tkliwość piersi. Objawy te występują u niespełna 1% zażywających, dlatego Qlairę należy zaliczyć do preparatów stosunkowo bezpiecznych. Inne przypadłości pojawiające się w następstwie zażywania Qlairy pojawiają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj efektem uczulenia na któryś ze składników tabletek.

One Comment - Leave a Comment
  • Leave a comment

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.