Novynette

Tabletki antykoncepcyjne Novynette zaliczane są do nowoczesnych preparatów antykoncepcyjnych o łagodnym działaniu i wysokim współczynniku skuteczności, dlatego bardzo często przepisywane są jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne dla nastolatków i młodych kobiet.

Zawarte w pigułkach Novynette hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych, w przypadku innych tabletek, skutków ubocznych jak np. wahania masy ciała.

Czym są pigułki antykoncepcyjne Novynette?

Tabletki Novynette są preparatem złożonym z dwóch aktywnych składników etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. Przyjmowanie Novynette sprawia, że znikają typowe dla dojrzewających kobiet objawy związane z trądzikiem, łojotokowością, a także maleje skłonność do pojawiania się nadmiernego owłosienia. W badaniach klinicznych wykazano, że w 85% przypadków nie pojawiają się zauważalne zmian wagi.

Jakie są korzyści z przyjmowania tabletek Novynette?

Bezpieczna dawka hormonów zawartych w tabletkach Novynette sprawia, że pacjentki przyjmujące te pigułki są nie tylko zabezpieczone przed niechcianą ciążą, ale również znacząco zmniejszają ryzyko powstania chorób nowotworowych macicy i jajników, regulują cykl miesiączkowy, zmniejszają bóle miesiączkowe i obfitość krwawienia. Tabletki Novinette dzięki zawartemu dezogestrelowi są jednym z niewielu preparatów, który nie wpływa na poziom leptyny, która informuje mózg o zasobach energetycznych organizmu. Zaburzony przez powszechnie stosowane w innych pigułkach składniki poziom leptyny prowadzi zazwyczaj do nadwagi i otyłości.

Czy zamiast Novynette mogę stososować Mercilon?

Tabletki Mercilon można nazwać substytutem pigułek Novynette. Skład hormonów oraz ich proporcja jest w obu lekach identyczna a różnica może dotyczyć substancji pomocniczych zawartych w pigułkach. W zależności od kraju dystrybucji dostępność poszczególnych tabletek może być różna i uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaangażowania producenta w budowanie sieci dystrybucji. W naszej aptece popularniejszą tabletką jest Mercilon, dlatego zachęcamy do wyboru tej właśnie pigułki.

Czy pigułki Novynette wywołują efekty uboczne?

Większość preparatów hormonalnych zawiera substancje, które mogą powodować efekty uboczne związane z ich przyjmowaniem. Zaliczany do leków nowej generacji Novenynette nie jest wyjątkiem, ale negatywne skutki przyjmowania leku są znacznie rzadziej notowane. Do najczęściej pojawiających się działań niepożądanych należy zaliczyć zawroty głowy i nudności. Jeśli zauważysz u siebie któryś z powyższych objawów skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. W takim przypadku może on zalecić pigułki jednoskładnikowe lub takie, w których nie znajduje się składnik powodujący efekty uboczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>