Novynette

novynette opakowanieTabletki antykoncepcyjne Novynette zaliczane są do nowoczesnych preparatów antykoncepcyjnych o łagodnym działaniu i wysokim współczynniku skuteczności, dlatego bardzo często przepisywane są jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne dla nastolatków i młodych kobiet.

Zawarte w pigułkach Novynette hormony są zbilansowane w sposób, który nie powoduje powszechnych, w przypadku innych tabletek, skutków ubocznych jak np. wahania masy ciała.

Czym są pigułki antykoncepcyjne Novynette?

Tabletki Novynette są preparatem złożonym z dwóch aktywnych składników etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. Przyjmowanie Novynette sprawia, że znikają typowe dla dojrzewających kobiet objawy związane z trądzikiem, łojotokowością, a także maleje skłonność do pojawiania się nadmiernego owłosienia. W badaniach klinicznych wykazano, że w 85% przypadków nie pojawiają się zauważalne zmian wagi.

Jakie są korzyści z przyjmowania tabletek Novynette?

novynetteBezpieczna dawka hormonów zawartych w tabletkach Novynette sprawia, że pacjentki przyjmujące te pigułki są nie tylko zabezpieczone przed niechcianą ciążą, ale również znacząco zmniejszają ryzyko powstania chorób nowotworowych macicy i jajników, regulują cykl miesiączkowy, zmniejszają bóle miesiączkowe i obfitość krwawienia. Tabletki Novinette dzięki zawartemu dezogestrelowi są jednym z niewielu preparatów, który nie wpływa na poziom leptyny, która informuje mózg o zasobach energetycznych organizmu. Zaburzony przez powszechnie stosowane w innych pigułkach składniki poziom leptyny prowadzi zazwyczaj do nadwagi i otyłości.

Czy zamiast Novynette mogę stosować Mercilon?

Tabletki Mercilon można nazwać substytutem pigułek Novynette. Skład hormonów oraz ich proporcja jest w obu lekach identyczna a różnica może dotyczyć substancji pomocniczych zawartych w pigułkach. W zależności od kraju dystrybucji dostępność poszczególnych tabletek może być różna i uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaangażowania producenta w budowanie sieci dystrybucji. W naszej aptece popularniejszą tabletką jest Mercilon, dlatego zachęcamy do wyboru tej właśnie pigułki.

Czy pigułki Novynette wywołują efekty uboczne?

novynette blisterWiększość preparatów hormonalnych zawiera substancje, które mogą powodować efekty uboczne związane z ich przyjmowaniem. Zaliczany do leków nowej generacji Novenynette nie jest wyjątkiem, ale negatywne skutki przyjmowania leku są znacznie rzadziej notowane. Do najczęściej pojawiających się działań niepożądanych należy zaliczyć zawroty głowy i nudności. Jeśli zauważysz u siebie któryś z powyższych objawów skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. W takim przypadku może on zalecić pigułki jednoskładnikowe lub takie, w których nie znajduje się składnik powodujący efekty uboczne.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.