Loestrin 20 i Loestrin 30

loestrinLoestrin jest hormonalną tabletką antykoncepcyjną zawierającą dwie czynne substancje – etynyloestradiol i noretysteron, które są syntetycznym odpowiednikiem żeńskich hormonów płciowych.
Loestrin dostępny jest jako lek o zróżnicowanej zawartości hormonów i w związku z tym stosuje się oznaczenia Loestrin 20 i Leostrin 30, które zawierają odpowiednio etynyloestradiol na poziomie 20/30mcg i noretysteron 1mg/1.5mg.

Jakie korzyści płyną ze stosowania tabletek Loestrin?

loestrin opakowanieLoestrin jest hormonalną tabletką antykoncepcyjną zawierającą dwie czynne substancje – etynyloestradiol i noretysteron, które są syntetycznym odpowiednikiem żeńskich hormonów płciowych. Etynyloestradiol jest odpowiednikiem estrogenów, które w trakcie przyjmowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych przestają być wytwarzane przez organizm. Estrogeny odpowiadają za rozrost błony śluzowej macicy i przygotowując ją do zagnieżdżenia zarodka. Drugim aktywnym składnikiem pigułki noretysteron, który jest jednym z najwcześniej stosowanych odpowiedników progesteronu. Został on zsyntetyzowany w 1951 roku a stosowanie go do dnia dzisiejszego może świadczyć o jego niezawodności i bezpiecznym oddziaływaniu na kobiecy organizm.
Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Leostrin nie tylko utrzymuje stały poziom bezpłodności podczas przyjmowania, ale ma także szereg innych pozytywnych oddziaływań, wśród których należy wymienić zmniejszenie bólu związanego z cyklem menstruacyjnym, czyni krwawienia miesięczne mniej obfitymi oraz reguluje regularność cyklu.

W jaki sposób działają tabletki antykoncepcyjne Leostrin?

Zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych Leostrin etynyloestradiol i noretysteron hamują owulację, czyli proces uwalniania komórki jajowej oraz zmieniają lepkość i gęstość śluzu szyjki macicy utrudniając tym samym wnikanie plemników do dróg rodnych kobiety. W ten sposób realizowana jest podstawowa funkcja tabletek antykoncepcyjnych – utrudnienie zapłodnienia i powstania zarodka.
Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje także lżejsze, mniej bolesne i regularne krwawienia miesiączkowe. Między innymi dlatego tabletki antykoncepcyjne są przepisywane kobietom cierpiącym z powodu ciężkich, bolesnych i nieregularnych okresów.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Leostrin przez Internet?

Pigułki antykoncepcyjne Leostrin zalecane są dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia oraz nie występują u nich przeciwwskazania do przyjmowania preparatów hormonalnych zawierających noretysteron . Przed kupnem należy wypełnić formularz, który zostanie poddany weryfikacji przez naszego lekarza w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Leostrin?

loestrin blisterTabletki antykoncepcyjne Leostrin nie powinny być przyjmowane przez kobiety:

  • u których podejrzewa się lub wykryto ciążę
  • karmiące piersią
  • cierpiące na choroby związane z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub inną wadą serca
  • powyżej 50 roku życia
  • u których pojawiają się bóle migrenowe trwające dłużej niż 72h
  • palące więcej niż 40 papierosów dziennie
  • o wysokim poziomie cholesterolu
  • po mastektomii piersi

Należy bezzwłocznie zaniechać przyjmowania leku w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących symptomów. W takim przypadku należy czym prędzej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W jaki sposób zażywać tabletki Leostrin?

Najlepszym momentem, by zacząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest pierwszy dzień cyklu miesiączkowego (pierwszy dzień okresu). Wówczas antykoncepcyjne działanie Leostrinu pojawia się natychmiast. Jeśli jednak chcesz możesz rozpocząć zażywanie tabletek antykoncepcyjnych w dowolnym momencie pamiętając jednak, że ochrona przed ciążą pojawi się po około 7 dniach stosowania a do tego czasu zaleca się stosowanie dodatkowych form zabezpieczenia np. prezerwatyw.
Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych Leostrin nie różni się zasadniczo od stosowania innych pigułek o podobnym działaniu. Pigułki należy przyjmować przez 21 dni, po których konieczne jest zastosowanie siedmiodniowej karencji w dawkowaniu. W tym czasie mogą się pojawić objawy zbliżone do krwawienia miesiączkowego, ale nie należy się tym przejmować, ponieważ jest to normalna reakcja, która ma na celu oczyszczenie organizmu z nadmiaru hormonów.
Ponieważ tabletki są dostępne w opakowaniach z zaznaczonymi dniami tygodnia nie powinnaś mieć najmniejszego problemu z zachowaniem porządku i kolejności w przyjmowaniu tabletek.
Jeśli zapomnisz lub pominiesz jedną tabletkę powinnaś czym prędzej ją zażyć. Pominięcie jednej pigułki nie skutkuje spadkiem poziomu antykoncepcji. W przypadku pominiętych dwóch tabletek musisz mieć świadomość, że poziom ochrony uległ zmniejszeniu i przez kolejne 7 dni powinniście stosować z partnerem dodatkowe środki antykoncepcyjne np. prezerwatywy.

Czy pigułki Leostrin mogą powodować efekty uboczne?

Tabletki antykoncepcyjne z racji zawartych w nich hormonów nie pozostają obojętne dla organizmu i u niektórych pacjentek mogą się występować skutki uboczne będące następstwem przyjmowania leku. Jeśli zauważysz u siebie wahania wagi ciała, nudności, wymioty, migrenę, tkliwość piersi lub inne nasilające się objawy, to może to oznaczać, że Leostrin nie jest tolerowany przez Twój organizm i powinnaś skonsultować z lekarzem lub farmaceutą czy dalsze przyjmowanie pigułek jest bezpieczne.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.