Cilest

cilestCilest są pigułkami antykoncepcyjnymi regulującymi miesięczne krwawienia i zapobiegającymi ciąży z 99% skutecznością. Jest to również często wykorzystywany , skuteczny lek na endometriozę.

Są to popularne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, oddziaływujące trzema sposobami na środowisko macicy. Stosowane standardowo, przyjmuje się je przez 21 dni cyklu, po którym następuje tygodniowa przerwa (podczas której organizm kobiety nadal jest chroniony przed niechcianą ciążą).

Korzyści wynikające z przyjmowania pigułek Cilest

Przyjmowanie hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych przynosi wymierne korzyści związane nie tylko z ryzykiem zajścia w ciążę. Pigułki antykoncepcyjne polecane są także kobietom, które mają nieregularne lub bolesne miesiączki. Cilest zaleca się ponadto w zwalczaniu objawów endometriozy, choroby objawiającej się intensywnym ból podbrzusza, pleców i miednicy. Schorzenie to występuje u 7-15% miesiączkujących kobiet.

W jaki sposób działają tabletki Cilest?

cilest-blister-lPigułki antykoncepcyjne Cilest są dwuskładnikowym preparatem antykoncepcyjnym, który zawiera kombinację dwóch czynnych składników: etynyloestradiolu i norgestymatu. Są to syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych estrogenu i progesteronu. Przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych Cilest sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła, a tym samym nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Zawarte w pigułce hormony zwiększają także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do macicy i komórki jajowej. W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Cilest zmienia się także jakość błony śluzowej macicy (endometrium) , co zmniejsza prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Kto może stosować tabletki antykoncepcyjne Cilest?

Pigułki antykoncepcyjne Cilest mogą przyjmować kobiety, które wkroczyły w pełnoletniość, nie są ciąży i nie karmią piersią. Tabletki antykoncepcyjne Cilest są propozycją dla pacjentek, które poszukują preparatów o niskiej zawartości hormonów. W naszym serwisie tabletki dostępne są dla kobiet, które już je przyjmują bądź przyjmowały w przeszłości oraz dla tych, którym zostały one zalecone przez lekarza.

Kto nie powinien przyjmować tabletek Cilest?

cilest-box-lTabletek hormonalnych Cilest nie powinny przyjmować kobiety:

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyżej zostały wymienione tylko niektóre przeciwwskazania w przyjmowaniu tabletek Cilest. Wypełniając rzetelnie ankietę zamieszczoną na naszej stronie lekarz stwierdzi czy możesz przyjmować Cilest bez skutków ubocznych. Ankieta jest całkowicie poufna i ma służyć Twojemu dobru, dlatego staraj się nie pomijać żadnych istotnych dla Twojego zdrowia informacji.

W jaki sposób przyjmować tabletki antykoncepcyjne Cilest?

Najlepszym momentem, by rozpocząć przyjmowanie tabletek Cilest jest pierwszy dzień cyklu miesiączkowego (pierwszy dzień okresu) Wówczas ochrona przed niechcianą ciążą pojawia się natychmiast i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Pigułki Cilest zażywa się podobnie jak większość hormonalnych środków antykoncepcyjnych przez 21 dni cyklu, a następnie konieczna jest siedmiodniowa przerwa w przyjmowaniu, która nie ma wpływu na zmniejszenia poziomu zabezpieczenia. Podczas siedmiodniowej przerwy mogą się pojawić objawy odstawienie w postaci krwawienia. Nie jest to jednak typowe krwawienie miesiączkowe, ponieważ Cilest zapobiega owulacji. Krwawienie służy oczyszczeniu organizmu z przyjętych hormonów antykoncepcyjnych.

Czy pigułki antykoncepcyjne Cilest mogą powodować jakieś skutki uboczne?

Pigułki hormonalne mogą powodować niepożądane efekty uboczne na skutek wrażliwości na któryś z aktywnych składników leku. Jeśli pojawią się u Ciebie zawroty głowy, wymioty, wahania wagi, tkliwość piersi lub inne niepokojące objawy, wówczas powinnaś niezwłocznie zaprzestać przyjmowania tabletek i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.