Micronor (Noriday)

micronorMini-pigułki antykoncepcyjne Micronor są godną uwagi alternatywa dla dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, w których zazwyczaj znajduje powodujący szereg skutków ubocznych syntetyczny estrogen.
Składnikiem aktywnym mini-tabletek antykoncepcyjnych Micronor jest noretysteron, syntetyczny odpowiednik progesteronu, który skutecznie zapobiega niepożądanej ciąży.

 • mini-pigułka Micronor to wygodna i skuteczna forma hormonalnej antykoncepcji
 • Micronor może być przyjmowany przez kobiety, które przekroczyły 35 rok życia lub karmią piersią
 • składnikiem aktywnym leku jest noretysteron
 • mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor dostępne są w dawkach po 35 mg

Jakie są zalety stosowania mini-pigułek antykoncepcyjnych Micronor?

Tabletki Brevionor stosowane są przede wszystkim jako środek chroniący przed nieplanowaną ciążą, ale lekarze bardzo często przepisują ten preparat kobietom uskarżającym się z powodu nieregularnych lub wyjątkowo bolesnych miesiączek. Zawarte w pigułce syntetyczne hormony noretysteron oraz etynyloestradiol wykazują znacznie silniejsze działanie aniżeli stosowane zazwyczaj odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych, dlatego ta jednoskładnikowa tabletka nie ustępuje w niczym popularnym pigułkom dwuskładnikowym. Ponadto hormony znajdujące się w pigułce charakteryzują się bardzo dobrym wchłanianiem z przewodu pokarmowego, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Na czym polega działanie mini-pigułek antykoncepcyjnych Micronor?

micronor opakowanieNajodpowiedniejszym momentem, by zacząć hormonalną kurację antykoncepcyjną z zastosowaniem mini-pigułek Micronor jest pierwszy dzień miesiączki, ponieważ wówczas poziom hormonów jest na tyle wysoki, że przyjęcie pierwszej tabletki daje wysoki poziom antykoncepcji już od pierwszego dnia stosowania. Stosowanie tabletek Micronor pozwala na uniknięcie zajścia w ciążę na dwa sposoby. Po pierwsze zawarty w tabletkach progestagen sprawia, że organizm otrzymuje sygnał o zaistnieniu owulacji, w związku z tym proces jajeczkowania ulega zatrzymaniu. Po wtóre Micronor nie dopuszcza do ukrwienia i wzmocnienia błony śluzowej macicy, co w przypadku zapłodnienia jest warunkiem niezbędnym do tego, aby zapłodnione jajeczko zostało zaimplementowane. Brak odpowiednich do zagnieżdżenia jajeczka warunków sprawia, że ciąża nie rozwinie się nawet w przypadku, gdyby doszło do zapłodnienia. Zawarty w tabletkach Micronor progestagen zagęszcza także śluz w szyjce macicy, stwarzając dodatkową barierę dla plemników.

Kto może przyjmować mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor?

micronor blisterJednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne Micronor przeznaczone są dla kobiet, które osiągnęły pełnoletniość. Tabletki nie powinny być przyjmowane przez kobiety, w których rodzinie zdarzały się przypadki chorób nowotworowych oraz kobiety, które cierpią z powodu chorób wątroby, migren lub krwawień z pochwy o nieustalonych przyczynach. Mini-pigułek nie powinny także stosować kobiety, które są w ciąży lub istnieje prawdopodobieństwo ciąży.
Ponieważ przyjmowanie syntetycznych hormonów płciowych jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem, dlatego wypełniając formularz konsultacji prosimy o wyczerpującą ilość informacji na temat aktualnego stanu zdrowia oraz wszelkich ewentualnych przeciwwskazań oraz przyjmowanych leków wpływających na stan zdrowia.

W jaki sposób należy przyjmować mini-pigułkę antykoncepcyjną Micronor?
W odróżnieniu do dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych mini-pigułki Micronor (lub Noriday w zależności od producenta) należy przyjmować przez cały 28-dniowy czas cyklu. Tabletki Micronor oferowane są w poręcznym opakowaniu z kalendarzykiem, co pozwala łatwo ustalić, czy tabletka została danego dnia przyjęta. Mini-pigułki są formą antykoncepcji przeznaczoną przede wszystkim dla zdyscyplinowanych kobiet, ponieważ tabletki należy przyjmować o stałych porach a pominięcie jednej tabletki znacząco obniża poziom zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.

Czy mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor powodują skutki uboczne?

Jak większość hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych zawierających syntetyczne hormony żeńskie, także mini-pigułki Micronor mogą spowodować u niektórych kobiet pewne skutki uboczne. Prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych zależy przede wszystkim od stopnia tolerancji na aktywny składnik tabletek. U niektórych kobiet przyjmujących Micronor objawy uboczne pojawiają się w początkowej fazie przyjmowania, ale wraz ze wzrostem tolerancji na syntetyczny progestagen te początkowe efekty uboczne powinny ustąpić. Jeśli skutki uboczne związane z przyjmowaniem mini-pigułek Micronor nie ustąpią lub pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który podejmie decyzję czy stosowanie mini-pigułek Micronor jest bezpieczne.
Do najczęściej zgłaszanych efektów ubocznych związanych z przyjmowaniem mini-pigułek Micronor należą:

 • zmiany w częstotliwości krwawienia miesiączkowego lub zatrzymanie krwawienia
 • nudności lub wymioty
 • bóle głowy lub migrena
 • zmiana stopnia popędu płciowego
 • wzrost masy ciała
 • tkliwość piersi
 • wysypki skórne
 • depresja
 • zawroty głowy

Wymienione powyżej efekty uboczne związane z przyjmowanie mini-pigułek antykoncepcyjnych Micronor mogą nie uwzględniać wszystkich przypadków zgłaszanych do producenta, dlatego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, który podejmie decyzję czy stosowanie tabletek jest wskazane.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.